Menu
X

OCHO Ośrodki Chirurgii Oka prof. Zagórskiego - Lublin

Specjalizacje: Okulistyka
Popularne Zabiegi: Operacja zaćmy, leczenie jaskry, witrektomia

Ośrodek Chirurgii Oka Prof. Z. Zagórskiego w Nałęczowie powstał w 1998r. z inicjatywy Prof. Zbigniewa Zagórskiego jako pierwszy z sześciu tego typu ośrodków działających na terenie Polski.

Ideą przyświecającą powstaniu Ośrodka Chirurgii Oka Prof. Z. Zagórskiego było świadczenie wysokospecjalistycznych usług z wykorzystaniem najnowocześniejszej technologii i wiedzy medycznej. Placówka zrzesza uznanych specjalistów z różnych krajów świata między innymi ze Stanów Zjednoczonych, Czech, Izraela, Niemiec i Rosji. Dzięki zastosowaniu doskonałego sprzętu medycznego oraz wiedzy i doświadczeniu uznanych w świecie specjalistów ośrodek przeprowadza wiele skomplikowanych badań i operacji.

W 2002 roku ośrodek otrzymał pierwsze miejsce w rankingu Rzeczpospolitej, zyskując miano najlepszego szpitala niepublicznego w kraju.

Od początku działalności placówka stawiła na najwyższą jakość; w 2014 r. uzyskała gwarancję jakości ISO 9001:2008, potwierdzoną certyfikatem wydanym przez firmę Lloyds.

Nasz ośrodek usytuowany jest na terenie malowniczego Parku Zdrojowego w centrum Nałęczowa. Jest oazą ciszy i spokoju. Park otaczający szpital pełni przede wszystkim funkcję uzdrowiskową. Pacjenci mogą korzystać z dobrodziejstwa  nałęczowskich wód mineralnych jak również z leczniczego wpływu mikroklimatu, który samoczynnie obniża ciśnienie krwi. Dobre nasłonecznienie, odpowiednia wilgotność powietrza i duże obszary leśne sprzyjają szybkiej rekonwalescencji pacjentów.

W ciągu 19 lat istnienia Ośrodka Chirurgii Oka Prof. Z. Zagórskiego wykonano w nim wiele spektakularnych operacji, dzięki którym pacjenci odzyskali widzenie lub uzyskali poprawę widzenia, mimo słabych wcześniejszych rokowań.

Osiągnięcia w zakresie okulistyki sprawiły, że Ośrodek Chirurgii Oka Prof. Z. Zagórskiego zajmuje wiodącą pozycję w regionie.

Wysoką jakość Ośrodka Chirurgii Oka Prof. Z. Zagórskiego gwarantują:

 • wysoko wyspecjalizowana kadra lekarska,
 • współpraca naszych specjalistów z wybitnymi specjalistami z całego świata,
 • w pełni wyposażona, klimatyzowana sala operacyjna oraz nowoczesny sprzęt diagnostyczny:
  • mikroskop operacyjny niemieckiej firmy Carl Zeiss – z możliwością cyfrowej rejestracji wykonywanych operacji,
  • najnowszej generacji aparat do fakoemulsyfikacji i witrektomii OS4 szwajcarskiej firmy Oertli – pozwalający na bezpieczne wykonywanie najbardziej złożonych operacji,
  • stanowisko do znieczulenia Fabius Tiro– kompaktowe urządzenie z trzema trybami wentylacji, służące do znieczulania pacjentów,
  • laser Cyclo G6 amerykańskiej firmy IRIDEX – nowatorska metoda leczenia jaskry z wykorzystaniem mikropulsowej cyklofotokoagulacji, polecany we wszystkich postaciach jaskry zarówno nie poddającej się leczeniu innymi metodami, jak i wymagającej stosowania wielu kropli lub zabiegu operacyjnego,
  • laser 2RT – do terapii odmłodzenia siatkówki oka, skuteczny przy suchej postaci AMD oraz dla chorych na zwyrodnienie plamki żółtej związane z wiekiem,
  • Spectral Domain OCT- oferuje najnowsze standardy dostępne w technologii OCT, wyposażony w opcję bezinwazyjnej angiografii. Technika ta pozwala na wizualizację mikrostruktury siatkówki łącznie z przepływami krwi, bez konieczności użycia środków cieniujących. Wizualizacja strukturalna dostarcza dodatkowych informacji niezbędnych w diagnozowaniu wielu chorób siatkówki. Badanie umożliwia między innymi, ocenę struktury naczyniowej maculi, obrzeża lub tarcz optycznych w bardzo krótkim czasie do 3 sek.
 • szeroki zakres usług medycznych:
  • zaćmę leczymy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewek jednoogniskowych, wieloogniskowych, także torycznych i multifokalnych,
  • operujemy zeza, także u dzieci,
  • wykonujemy złożone operacje siatkówki i ciała szklistego (witrektomie),
  • przeprowadzamy innowacyjne zabiegi przeciwjaskrowe z wykorzystaniem implantów i antymetabolitów,
  • wykonujemy iniekcje doszklistkowe pomocne w leczeniu schorzeń siatkówki i zwyrodnień plamki żółtej,
  • wykonujemy zabiegi usunięcia gałki ocznej z jednoczesnym wszczepieniem implantu,
  • wykonujemy zabiegi wszczepienia sztucznej tęczówki,
  • wykonujemy odbarczenie oczodołu zajętego przez zmiany guzowate,
  • wykonujemy operacje plastyczne w obrębie powiek,
  • wykonujemy szereg zabiegów niestandardowych.
 • opieka medyczna w trybie ambulatoryjnym oraz w ramach chirurgii jednego dnia,
 • możliwość skorzystania z systemu ratalnego, rozłożonego według indywidualnych potrzeb i możliwości finansowych pacjenta,
 • umowa z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Nasze blisko 20-letnie doświadczenie, ciągłe pogłębianie wiedzy medycznej i doskonalenie umiejętności chirurgów sprawiają, że pacjenci mają poczucie bezpieczeństwa zarówno w trakcie, po zabiegu oraz w czasie rekonwalescencji.

Specjaliści: 

W Ośrodku Chirurgii Oka Prof. Z. Zagórskiego pracują wykwalifikowani lekarze z wieloletnim doświadczeniem zawodowym, uznani specjaliści, autorytety medyczne.

Liczba wykonanych zabiegów operacji zaćmy:

W latach 1998 – 2016 specjaliści z Ośrodka Chirurgii Oka Prof. Z. Zagórskiego w Nałęczowie wykonali 17.912 operacji zaćmy, z czego 7.165 były to zaćmy powikłane.

Zapraszamy Pacjentów z okolicznych miast: Puławy, Lubartów, Łęczna, Kraśnik, Zamość, Radom, Ostrowiec Świętokrzyski, Łuków, Radzyń Podlaski, Siedlce, Biała Podlaska, Włodawa, Chełm, Krasnystaw.

Nasi lekarze specjaliści

dr n. med. Agnieszka Ćwiklińska-Haszcz

Umów się na zabieg

image

Operacje i zabiegi

Operacja zaćmy

Bezbolesne leczenie zaćmy w prywatnych klinikach w całej Polsce. Trwająca tylko kilku minut, bezpieczna i wykonywana przez renomowanych specjalistów operacja zaćmy to najlepszy sposób na odzyskanie komfortu związanego z pełną sprawnością wzrokową. Szybki powrót do pełnej sprawności po niedługiej rekonwalescencji to jedna z podstawowych korzyści, jakie oferuje operacja zaćmy. Zachęcamy do sprawdzenia szczegółów, by zasięgnąć więcej informacji.

Operacja na haluksy

Problem z haluksami? Wystarczy poddanie się godzinnemu zabiegowi, by o nim zapomnieć i odzyskać pełną sprawność ruchową i żyć pełnia życia. Operacja na haluksy wykonywana jest w prywatnych klinikach w całej Polsce, zgodnie z najwyższymi standardami i co najważniejsze - przez specjalistów w dziedzinie chirurgii. Operacja na haluksy zlikwiduje zwyrodnieniowe utrudniające chodzenie, natychmiast przywracając komfort życia.

Operacje piersi

Operacje plastyczne likwidujące defekty piersi to nie fanaberie dążących do ideału kobiet. To konieczność, która przywraca chęć do życia i znacząco zwiększa pewność siebie. Operacje piersi wykonywane są prywatnie, w wielu klinikach w Polsce, przez grono chirurgów plastycznych o ogromnym doświadczeniu. Decydując się na operacje piersi można mieć pewność, że zostaje się oddanym w odpowiednie ręce, które zadbają o bezpieczeństwo pacjenta.

Laserowa korekcja wad wzroku

Wada wzroku, nawet wrodzona to już nie wyrok - to problem, który dzięki nowoczesnej technologii oraz postępowi medycyny można rozwiązać szybko, bezpiecznie i bezinwazyjnie. Pozwala na to laserowa korekcja wad wzroku, czyli zabieg, który wykonywany jest w prywatnych klinikach w całej Polsce przez najwyższej klasy specjalistów. Zaufaj im i sprawdź, czy Twoja wada wzroku kwalifikuje się do zabiegu. Już w kilka minut możesz spojrzeć na świat zupełnie inaczej!