Adenotonsillotomia to zabieg chirurgiczny - wycięcie migdałków opiera się głównie na wykonaniu adenotomii (przycięcia lub wycięciu migdałka gardłowego) i tonsillotomii (przycięcia migdałków podniebiennych). Wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym, czyli bezboleśnie dla Pacjenta, co ma szczególne znaczenie dla małych Pacjentów. Zabieg należy do najczęściej wykonywanych zabiegów laryngologicznych.
Wskazania do usunięcia migdałków wynikają z konsekwencji przerośniętego patologicznie migdałka, które mogą skutkować:
- zaburzenie oddychanie przez nos w wyniku zwężenia nozdrzy tylnych i trąbek słuchowych
- upośledzenie drożności nosa, co skutkuje oddychaniem przez usta w czasie snu i powoduje chrapanie
czy bezdechy senne
- zwężenie, upośledzenie drożności trąbek słuchowych, co często skutkuje zapaleniem ucha środkowego
- nawracające zapalenia dolnych i górnych dróg oddechowych
- przewlekły katar wynikający z pogorszenia drożności nosa i siedliska bakterii wokół migdałków
- nawracające anginy i ropne stany zapalne wokół migdałków
- i wiele innych dolegliwości wynikających z przerośniętych migdałków.
Jak wygląda kwalifikacja do zabiegu?
W pierwszej kolejności musi być ustalona data wizyty. Zalecane jest zabranie wszelkich badań dotychczas zrobionych z datą nie starszą niż trzy miesiące. Jeśli lekarz zaleci dodatkowe badania, należy je wykonać. Na wizycie kwalifikującej do zabiegu wyznaczany jest termin - uwarunkowany stanem zdrowia pacjenta. Całość powinno zamknąć się w miesiąc czasu.
Operacja migdałków - cena
Przedział cenowy operacji – od 5000 zł
Każdy pacjent jest traktowany indywidualnie i to lekarz określa ostateczną cenę na wizycie kwalifikującej do zabiegu. W cenę wliczony jest zabieg, pobyt jednodniowy na oddziale, pozabiegowa wizyta kontrolna.
Finasowanie
Każda placówka posiada w swojej ofercie możliwość kredytowania. Możliwość kredytowania operacji/zabiegu do pięćdziesięciu tysięcy złotych przykład zabiegu podajemy tu -> kredyt na zabieg
Zalecenia
Przed operacją nie można pić ani jeść przez sześć godzin. Zabieg trwa około 1 godziny i Pacjent przewożony jest do sali pooperacyjnej, gdzie wybudza się w towarzystwie najbliższych. Wizytę kontrolną po zabiegu przeprowadza się w ciągu 7-10 dni. Pacjent przez okres 4 tygodni powinien ograniczyć aktywność fizyczną oraz unikać gorących kąpieli czy sauny.
Ważne: Na 10 dni przed zabiegiem Pacjent nie może zażywać aspiryny i innych środków rozrzedzających krew, gdyż może spowodować dużo intensywniejsze krwawienie i dłuższy okres gojenia się ran.
Jeśli potrzebujesz więcej informacji na temat przeprowadzanych zabiegów w wybranej przez Ciebie klinice, zachęcamy do kontaktu telefonicznego jak i po przez formularz dostępny na naszej stronie.
~artykuł informacyjny