Menu
X

AlfaMedica - Częstochowa

Specjalizacje dla dorosłych : Alergologia, Angiologia, Chirurgia Ogólna, Chirurgia Naczyniowa, Choroby Zakaźne, Dermatologia, Diagnostyka piersi, Dietetyka, Endokrynologia, Gastrologia, Ginekologia, Hematologia, Kardiologia, Laryngologia, Medycyna Pracy, Nefrologia, Neurologia, Ortopedia, Okulistyka , Otolaryngologia, Pracownia Testów Psychologicznych, Poradnia po – Covidowa, Proktologia, Psychologia, Pulmonologia, Urologia 

Specjalizacje dla dzieci : Neurologia, Otolaryngologia, Psychologia

Popularne Zabiegi: Operacja zaćmy, laserowa korekcja wzroku, artroskopia stawów, operacja przepukliny, operacja zatok

AlfaMedica to nowoczesne centrum medyczne znajdujące się w Częstochowie. W ramach tejże placówki funkcjonują dwa odrębne gałęzie z zakresu medycyny- AlfaMedica  Silesia North oraz AlfaEstetica Silesia North.

Sama placówka funkcjonuje na rynku medycznym od 2011 roku, ciągle  poszerzając zakres swoich usług i zdobywając wiedzę w coraz to bardziej innowacyjnych przedsięwzięciach z zakresu medycyny.

AlfaMedica Silesia North

AlfaMedica Silesia North to centrum medyczne posiadające w swojej ofercie szereg poradni specjalistycznych, wśród których każdy z pacjentów odnajdzie odpowiedni dla siebie gabinet,  szpital- w tym chirurgię jednego dnia, pracownie diagnostyczną tj. USG, USG Doppler, czy pracownię  endoskopii.

W ramach działania szpitala krótkoterminowego oferujemy Państwu zabiegi z dziedziny:

– chirurgii ogólnej, w tym chirurgii naczyniowej ( wszelkiego rodzaju operacje przepukliny, operacje żylaków kończyn dolnych czy żylaków odbytu).

– laryngologii ( operacje zatok metodą FESS, drenaż uszu, operacja migdałków)

– okulistyki ( operacja zaćmy, laserowa korekcja wzroku)

– ortopedii i traumatologii ( atroskopie stawu, operacja cieśni nadgarstka, zabiegi w obrębie stawu łokciowego)

– urologii  ( operacje cewki moczowej, pęcherza moczowego, okolic narządów płciowych męskich- jądra, najądrza,  zabieg nietrzymania moczy, operacja prostaty).

Pracujemy nad innowacjami w ortopedii wprowadzając usługi :

– przeszczepu komórek własnych

– terapii antyinterleukinowa

– leczenia komórkami macierzystymi wyodrębnionymi z tkanki tłuszczowej,

– PRP – osocze bogatopłytkowe.

AlfaEstetica Silesia North to miejsce które powstało z myślą o najbardziej wymagających Pacjentach i chęci zaspokojenia ich potrzeb z zakresu medycyny estetycznej. Bezpieczeństwo i komfort Pacjenta są dla Nas priorytetem.

Oferujemy Państwu szeroki wachlarz zabiegów jeśli chodzi o poprawę wyglądu i samopoczucia  :

– medycyna estetyczna ( usuwanie zmarszczek oraz cieni pod oczami , poprawa owalu twarzy, modelowanie ust, korekcja okolic dekoltu, szyi , dłoni, mezoterapia, zabiegi przeznaczone dla mężczyzn)

– chirurgia plastyczna ( operacje okolic piersi, twarzy, brzucha, ud, pośladków, przeszczep włosów, labioplastyka, ginekomastia, odmładzanie)

SZPITAL I ODDZIAŁ POZABIEGOWY

AlfaMedica posiada dwie sale operacyjne wyposażone w wysokospecjalistyczny sprzęt operacyjny w tym: sprzęt laparoskopowy, sprzęt atroskopowy, mikroskop operacyjny. Dzięki tym urządzeniom jesteśmy w stanie przeprowadzić szeroką gamę zabiegów. W części pooperacyjnej znajduje się 6 pokoi 1 i 2 -osobowych wyposażone w TV z oddzielnym węzłem sanitarnym.

Nasz Zespół lekarski, pielęgniarski oraz administracyjny dokłada wszelkich starań by na każdym etapie obsługi Pacjent  czuł się u nas jak w domu.

Zapraszamy Pacjentów z okolicznych miast: Kluczbork, Radomsko, Wieluń, Włoszczowa, Tarnowskie Góry, Bytom, Zabrze, Gliwice, Ruda Śląska, Siemianowice Śląskie, Sosnowiec, Mysłowice, Dąbrowa Górnicza, Będzin, Tychy, Łódź, Chrzanów, Żory, Rybnik.

 

Nasi lekarze specjaliści

Lek. Klaudiusz Olszowski
Lek. Piotr Ślęzak
Lek. Cezary Strózik
Lek. Katarzyna Bryc-Walczak
Lek. Teresa Wolan
Lek. Marek Ociepka
Lek. n.med. Jacek Ociepka

Umów się na zabieg

image

Operacje i zabiegi

Operacja zaćmy

Bezbolesne leczenie zaćmy w prywatnych klinikach w całej Polsce. Trwająca tylko kilku minut, bezpieczna i wykonywana przez renomowanych specjalistów operacja zaćmy to najlepszy sposób na odzyskanie komfortu związanego z pełną sprawnością wzrokową. Szybki powrót do pełnej sprawności po niedługiej rekonwalescencji to jedna z podstawowych korzyści, jakie oferuje operacja zaćmy. Zachęcamy do sprawdzenia szczegółów, by zasięgnąć więcej informacji.

Operacja na haluksy

Problem z haluksami? Wystarczy poddanie się godzinnemu zabiegowi, by o nim zapomnieć i odzyskać pełną sprawność ruchową i żyć pełnia życia. Operacja na haluksy wykonywana jest w prywatnych klinikach w całej Polsce, zgodnie z najwyższymi standardami i co najważniejsze - przez specjalistów w dziedzinie chirurgii. Operacja na haluksy zlikwiduje zwyrodnieniowe utrudniające chodzenie, natychmiast przywracając komfort życia.

Operacje piersi

Operacje plastyczne likwidujące defekty piersi to nie fanaberie dążących do ideału kobiet. To konieczność, która przywraca chęć do życia i znacząco zwiększa pewność siebie. Operacje piersi wykonywane są prywatnie, w wielu klinikach w Polsce, przez grono chirurgów plastycznych o ogromnym doświadczeniu. Decydując się na operacje piersi można mieć pewność, że zostaje się oddanym w odpowiednie ręce, które zadbają o bezpieczeństwo pacjenta.

Laserowa korekcja wad wzroku

Wada wzroku, nawet wrodzona to już nie wyrok - to problem, który dzięki nowoczesnej technologii oraz postępowi medycyny można rozwiązać szybko, bezpiecznie i bezinwazyjnie. Pozwala na to laserowa korekcja wad wzroku, czyli zabieg, który wykonywany jest w prywatnych klinikach w całej Polsce przez najwyższej klasy specjalistów. Zaufaj im i sprawdź, czy Twoja wada wzroku kwalifikuje się do zabiegu. Już w kilka minut możesz spojrzeć na świat zupełnie inaczej!