Menu
X

Jak postępować po operacji przegrody nosowej

image

Skrzywienie przegrody nosowej może nastąpić w wyniku zmian genetycznych lub urazów mechanicznych. Często skrzywienie przegrody nosa uwidacznia się dopiero wraz z wiekiem i  polega na nierównomiernym wzroście giętkiej przegrody w stosunku do jej sztywnego obramowania. Rosnąca przegroda przestaje się mieścić i ulega skrzywieniu przybierając kształt litery S lub C.

Aby skutecznie naprostować przegrodę nosa, trzeba być świadomym, że zabieg to nie wszystko. Pomimo iż korekcja przegrody nosowej zazwyczaj nie wymaga hospitalizacji, to konieczne jest, aby pacjent postępował zgodnie ze wskazówkami lekarza. Ważne jest przestrzeganie zaleceń pooperacyjnych, zwłaszcza w ciągu pierwszych dwóch dób. Podczas operacji do nosa wkładane są specjalne tampony i usztywniające płytki. Te pierwsze usuwa się po upływie 48 godzin. W tym czasie pacjent nie może w ogóle oddychać przez nos, ale dyskomfort ten niwelują środki nasenne i przeciwbólowe. Do tego czasu trzeba oddychać przez usta i znosić bóle w różnych miejscach, np. w okolicach szyi, uszu, a nawet zębów, spowodowane dyskomfortem związanym z uciążliwym opatrunkiem. Płytki natomiast mogą tkwić wewnątrz nosa nawet do 10 dni.

Ważne jest wtedy robienie zimnych okładów i układanie się podczas snu tak, by głowa była uniesiona.

Początkowo może występować lekki obrzęk, sinienie czy utrudnione oddychanie. Przez długi czas trzeba szczególnie uważać na infekcje, na które po takim zabiegu jesteśmy szczególnie podatni. Suchy wewnątrz nos, w którym pojawiają się zakrzepy, musi mieć zapewnione stałe nawilżanie tłustymi maściami i kroplami.

Niestety, operacja przegrody nosowej może wiązać się z pewnymi powikłaniami. Po operacji może się pojawić krwawienie, przejściowy obrzęk utrudniający oddychanie, zasinienie, rzadko trwała utrata węchu. Po operacji plastycznej nos może pozostawać gruby nawet przez kilka miesięcy, a także skóra może ulec przebarwieniu.

 

 ~artykuł informacyjny
No Tag have Found!
Treści z serwisu bezpiecznyzabieg.pl mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny i nie mogą zastąpić kontaktu z lekarzem lub innym specjalistą. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie porad i informacji zawartych w serwisie bez konsultacji ze specjalistą.

Jesteś tutaj:

Operacje i zabiegi

Operacja zaćmy

Bezbolesne leczenie zaćmy w prywatnych klinikach w całej Polsce. Trwająca tylko kilku minut, bezpieczna i wykonywana przez renomowanych specjalistów operacja zaćmy to najlepszy sposób na odzyskanie komfortu związanego z pełną sprawnością wzrokową. Szybki powrót do pełnej sprawności po niedługiej rekonwalescencji to jedna z podstawowych korzyści, jakie oferuje operacja zaćmy. Zachęcamy do sprawdzenia szczegółów, by zasięgnąć więcej informacji.

Operacja na haluksy

Problem z haluksami? Wystarczy poddanie się godzinnemu zabiegowi, by o nim zapomnieć i odzyskać pełną sprawność ruchową i żyć pełnia życia. Operacja na haluksy wykonywana jest w prywatnych klinikach w całej Polsce, zgodnie z najwyższymi standardami i co najważniejsze - przez specjalistów w dziedzinie chirurgii. Operacja na haluksy zlikwiduje zwyrodnieniowe utrudniające chodzenie, natychmiast przywracając komfort życia.

Operacje piersi

Operacje plastyczne likwidujące defekty piersi to nie fanaberie dążących do ideału kobiet. To konieczność, która przywraca chęć do życia i znacząco zwiększa pewność siebie. Operacje piersi wykonywane są prywatnie, w wielu klinikach w Polsce, przez grono chirurgów plastycznych o ogromnym doświadczeniu. Decydując się na operacje piersi można mieć pewność, że zostaje się oddanym w odpowiednie ręce, które zadbają o bezpieczeństwo pacjenta.

Laserowa korekcja wad wzroku

Wada wzroku, nawet wrodzona to już nie wyrok - to problem, który dzięki nowoczesnej technologii oraz postępowi medycyny można rozwiązać szybko, bezpiecznie i bezinwazyjnie. Pozwala na to laserowa korekcja wad wzroku, czyli zabieg, który wykonywany jest w prywatnych klinikach w całej Polsce przez najwyższej klasy specjalistów. Zaufaj im i sprawdź, czy Twoja wada wzroku kwalifikuje się do zabiegu. Już w kilka minut możesz spojrzeć na świat zupełnie inaczej!