Skleroterapia żylaków odbytu – hemoroidy (guzki krwawnicze) zwane również żylakami odbytu, są chorobą cywilizacyjną i mogą dotyczyć każdego. Ponieważ powstają w intymnej części ciała, jest to choroba wstydliwa co powoduje, że najczęściej pacjenci zgłaszają się do lekarza zbyt późno, kiedy jedynym sposobem leczenia jest leczenie operacyjne, które wymaga hospitalizacji i znieczulenia, wiąże się z dyskomfortem i bólem pooperacyjnym oraz może prowadzić do powikłań.
Skleroterapia to metoda małoinwazyjna, bezbolesna, nie wymaga pobytu w szpitalu i znieczulenia, trwa maksymalnie 30 min. i nie odrywa pacjenta od jego codziennych zajęć. Skuteczność metody jest wysoka i wynosi ok. 90%, nawet w przypadku zmian chorobowych III stopnia (wówczas leczenie wymaga kilku wizyt). Polega na precyzyjnym ostrzykiwaniu zmian chorobowych wewnątrz odbytu 3% roztworem aethosklerolu. Metoda może być stosowana wyłącznie pod kontrolą wzroku – nie da się ostrzyknąć chorego miejsca „na ślepo” po wyjęciu kamery i włożeniu strzykawki, ponieważ ryzyko uszkodzeń jest zbyt duże. Dzięki posiadanym przez nas videoanoskopom i rektoskopom lekarz w trakcie zabiegu dysponuje obrazem pola operacyjnego na monitorze medycznym. Każdy ruch jest pod kontrolą i zabieg z ryzykownego staje się bezpieczny.
Zabieg leczący wysiłkowe nietrzymanie moczu polega na fototermicznym, nieablacyjnym napięciu i obkurczeniu pęcherza moczowego przy użyciu lasera. Laser oddziałuje na błonę śluzową przedsionka pochwy, ujście pęcherza moczowego oraz obszar wzdłuż przedniej ścianki pochwy. Zazwyczaj wystarcza 1 zabieg, a pacjentka może wrócić do codziennego trybu życia bezpośrednio po nim. Zabieg jest bezinwazyjny i nie wymaga znieczulenia, nie ma też ryzyka wystąpienia powikłań, częstych w przypadku operacji. Te rewolucyjne metody wykorzystuje, jak dotąd niewielu lekarzy na całym świecie.
Labioplastyka jest zabiegiem chirurgicznym mającym na celu usunięcie nadmiaru tkanek w obrębie warg sromowych. Na zabieg decydują się głównie kobiety, których wargi sromowe są powiększone i wydłużone co skutkuje dyskomfortem w trakcie uprawiania sportu oraz w wykonywaniu codziennych aktywności. Niektórym pacjentkom po prostu nie odpowiada wygląd warg sromowych i traktują labioplastykę jako typowy zabieg estetyczny. Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Procedura polega na skróceniu i odtworzeniu warg sromowych. Niechciana tkanka jest usuwana, następnie ubytki zaopatruje się szwami. Czas zabiegu wynosi około 1 godziny, a pacjentka tego samego dnia jest wypisywana do domu. Przez pierwsze dni od zabiegu pacjentka powinna unikać nadmiernej aktywności fizycznej. Obszar zabiegowy należy oczyszczać aby zapobiegać infekcjom, odzież powinna być luźna, a absencja seksualna powinna obejmować parę tygodni. Po zabiegu mogą wystąpić zasinienia, obrzęki i bolesność w obrębie operowanej okolicy. Efektem zabiegu jest poprawienie wyglądu i odmłodzenie warg sromowych podnoszące samoocenę oraz komfort pacjentki.
Osocze bogatopłytkowe znajduje bardzo szerokie zastosowanie w dziedzinie ortopedii. Jest ono niezwykle skuteczne w regeneracji i przywracaniu aktywności we wszelkich rodzajach schorzeń i kontuzji sportowych. W przypadku zabiegów ortopedycznych , aplikacja osocza bogatopłytkowego PRP jest przeprowadzona poprzez wykonanie zastrzyku z osocza w chore miejsce. Zaleca się wykonywanie zabiegów przy użyciu USG. Ponieważ A-PRP Novareg daje możliwość pozyskania bardzo dużej ilości osocza (średnio 10 ml z 20 ml krwi) istnieje możliwość wykonania dwóch iniekcji w trakcie jednej sesji. Jeśli u pacjenta występuje więcej schorzeń niż jedno np. dwa kolana, ilość uzyskanego osocza pozwala nam na wykonanie zabiegu na obu chorych miejscach w trakcie jednej sesji.