Menu
X

Jak zadbać o piękny uśmiech – dieta po wybielaniu zębów.

image

W obecnych czasach piękny, zdrowy uśmiech jest dostępny dla wszystkich ludzi. Najnowsze osiągnięcia stomatologii kosmetycznej pozwalają na widoczny efekt w krótkim czasie. Porcelanowe licówki, koronki, ceramiczne wypełnienia czy wybielanie zębów, zmieniają natychmiast uśmiech a tym samym wygląd naszej twarzy.

Obecnie popularne i standardowe jest  wybielanie zębów. Na kolor naszego uzębienia wpływają czynniki genetyczne, związane z wiekiem, z przyjmowanymi lekarstwami a także z trybem życia: palenie tytoniu, picie mocnej herbaty czy kawy. Wszystkie te przyczyny mogą sprawić, że uzębienie nie jest tak białe i jasne jak tego oczekujemy.

Wybielaniem zębów możemy to zmienić nawet w ciągu jednej godziny. Sposobów wybielania jest kilka. Do wybielania zębów stosujemy żel, który penetruje zewnętrzne powłoki zębów, rozjaśniając ich barwę i zmieniając kolor.

Można to zrobić w gabinecie dentystycznym, lub przy użyciu specjalnych szyn nakładkowych, a także za pomocą żeli czy specjalnych past.

Po wybieleniu zębów, w celu utrwalenia efektu, zaleca się stosowanie diety zwanej białą.

Jest to dieta oparta na składnikach pozbawionych barwników. Występują one masowo w produktach żywnościowych oraz płynach. Również naturalne produkty takie jak jagody, porzeczki, wiśnie, pomidory, marchewki, czerwona kapusta, buraki, szpinak, brokuł, a z przypraw szczególnie curry i kurkuma, zawierają barwniki.

Czego więc należy unikać? Zdecydowanie wyżej wymienionych warzyw i przypraw, kawy, herbaty, soków i czerwonego wina, czekolady i produktów zawierających kakao, wędlin poza drobiowymi oraz ciemnych sosów pieczeniowych i pomidorowych.

Co możemy więc jeść? Wybierajmy biały nabiał, białe sery i twarogi, białe kasz i ryż, pijmy wodę i mleko, jedzmy ryby i mięso drobiowe. Jeśli chodzi o owoce i warzywa to jedzmy ziemniaki, białą fasolę i kapustę, kalarepkę, cukinię i ogórka, banany.

Co ważne w trakcie białej diety nie wolno palić papierosów!

Dietę tę stosujmy co najmniej przez 72 godziny, od momentu profesjonalnego wybielania przy pomocy specjalnej lampy w gabinecie stomatologicznym.

 

 ~artykuł sponsorowany
No Tag have Found!
Treści z serwisu bezpiecznyzabieg.pl mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny i nie mogą zastąpić kontaktu z lekarzem lub innym specjalistą. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie porad i informacji zawartych w serwisie bez konsultacji ze specjalistą.

Jesteś tutaj:

Operacje i zabiegi

Operacja zaćmy

Bezbolesne leczenie zaćmy w prywatnych klinikach w całej Polsce. Trwająca tylko kilku minut, bezpieczna i wykonywana przez renomowanych specjalistów operacja zaćmy to najlepszy sposób na odzyskanie komfortu związanego z pełną sprawnością wzrokową. Szybki powrót do pełnej sprawności po niedługiej rekonwalescencji to jedna z podstawowych korzyści, jakie oferuje operacja zaćmy. Zachęcamy do sprawdzenia szczegółów, by zasięgnąć więcej informacji.

Operacja na haluksy

Problem z haluksami? Wystarczy poddanie się godzinnemu zabiegowi, by o nim zapomnieć i odzyskać pełną sprawność ruchową i żyć pełnia życia. Operacja na haluksy wykonywana jest w prywatnych klinikach w całej Polsce, zgodnie z najwyższymi standardami i co najważniejsze - przez specjalistów w dziedzinie chirurgii. Operacja na haluksy zlikwiduje zwyrodnieniowe utrudniające chodzenie, natychmiast przywracając komfort życia.

Operacje piersi

Operacje plastyczne likwidujące defekty piersi to nie fanaberie dążących do ideału kobiet. To konieczność, która przywraca chęć do życia i znacząco zwiększa pewność siebie. Operacje piersi wykonywane są prywatnie, w wielu klinikach w Polsce, przez grono chirurgów plastycznych o ogromnym doświadczeniu. Decydując się na operacje piersi można mieć pewność, że zostaje się oddanym w odpowiednie ręce, które zadbają o bezpieczeństwo pacjenta.

Laserowa korekcja wad wzroku

Wada wzroku, nawet wrodzona to już nie wyrok - to problem, który dzięki nowoczesnej technologii oraz postępowi medycyny można rozwiązać szybko, bezpiecznie i bezinwazyjnie. Pozwala na to laserowa korekcja wad wzroku, czyli zabieg, który wykonywany jest w prywatnych klinikach w całej Polsce przez najwyższej klasy specjalistów. Zaufaj im i sprawdź, czy Twoja wada wzroku kwalifikuje się do zabiegu. Już w kilka minut możesz spojrzeć na świat zupełnie inaczej!