Menu
X

Leczenie kanałowe (endodoncja) – jak zachowywać się po zabiegu

image

W obecnych czasach piękny, zdrowy uśmiech jest dostępny dla wszystkich ludzi. Najnowsze osiągnięcia stomatologii kosmetycznej pozwalają na widoczny efekt w krótkim czasie. Porcelanowe licówki, koronki, ceramiczne wypełnienia czy wybielanie zębów, zmieniają natychmiast uśmiech a tym samym wygląd naszej twarzy.

Leczenie schorzeń miazgi zębowej oraz tkanek około powierzchniowych, odbywa się za pomocą leczenia kanałowego.

Wskazań do takiego leczenie jest kilka. Lekarz zaproponuje nam leczenie kanałowe w momencie, gdy ubytki próchnicowe są już bardzo głębokie. Również gdy stwierdzi martwicę lub zgorzel miazgi czy zapalenie tkanek około wierzchołkowych. Endodoncję stosuje się również w przypadku mechanicznych uszkodzeń zęba np. w wyniku jego ułamania lub gdy planowane jest leczenie protetyczne.

Warto jednak mieć uprzedzić lekarza o ewentualnych chorobach ogólnoustrojowych. Istnieje bowiem kilka przeciwwskazań do jego przeprowadzenia. Są to między innymi schorzenia nerek, serca, wątroby, a także zaburzenia endokrynologiczne.

Zaleca się, aby po leczeniu kanałowym nie gryźć, ani nie przeżuwać twardych pokarmów po tej stronie, która była leczona, aż do czasu, kiedy korona zęba będzie odbudowana. W tym celu warto zdecydować się na korony zębowe, bo ząb po leczeniu kanałowym jest podatny na pęknięcia i powinien być odbudowany możliwie jak najszybciej.

W stosunku do zębów leczonych endodontycznie, należy zachowywać takie same zasady pielęgnacji, jak w przypadku zdrowych zębów: codzienne szczotkowanie, nitkowanie przestrzeni między zębowych, płukanie płynem antyseptycznym lub ziołowym, regularne przeglądy i regularne profesjonalne czyszczenia.

Warto wiedzieć, że ząb leczony tą metodą przetrwa tak samo długo, jak ząb naturalny.

 

 ~artykuł informacyjny
No Tag have Found!
Treści z serwisu bezpiecznyzabieg.pl mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny i nie mogą zastąpić kontaktu z lekarzem lub innym specjalistą. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie porad i informacji zawartych w serwisie bez konsultacji ze specjalistą.

Jesteś tutaj:

Operacje i zabiegi

Operacja zaćmy

Bezbolesne leczenie zaćmy w prywatnych klinikach w całej Polsce. Trwająca tylko kilku minut, bezpieczna i wykonywana przez renomowanych specjalistów operacja zaćmy to najlepszy sposób na odzyskanie komfortu związanego z pełną sprawnością wzrokową. Szybki powrót do pełnej sprawności po niedługiej rekonwalescencji to jedna z podstawowych korzyści, jakie oferuje operacja zaćmy. Zachęcamy do sprawdzenia szczegółów, by zasięgnąć więcej informacji.

Operacja na haluksy

Problem z haluksami? Wystarczy poddanie się godzinnemu zabiegowi, by o nim zapomnieć i odzyskać pełną sprawność ruchową i żyć pełnia życia. Operacja na haluksy wykonywana jest w prywatnych klinikach w całej Polsce, zgodnie z najwyższymi standardami i co najważniejsze - przez specjalistów w dziedzinie chirurgii. Operacja na haluksy zlikwiduje zwyrodnieniowe utrudniające chodzenie, natychmiast przywracając komfort życia.

Operacje piersi

Operacje plastyczne likwidujące defekty piersi to nie fanaberie dążących do ideału kobiet. To konieczność, która przywraca chęć do życia i znacząco zwiększa pewność siebie. Operacje piersi wykonywane są prywatnie, w wielu klinikach w Polsce, przez grono chirurgów plastycznych o ogromnym doświadczeniu. Decydując się na operacje piersi można mieć pewność, że zostaje się oddanym w odpowiednie ręce, które zadbają o bezpieczeństwo pacjenta.

Laserowa korekcja wad wzroku

Wada wzroku, nawet wrodzona to już nie wyrok - to problem, który dzięki nowoczesnej technologii oraz postępowi medycyny można rozwiązać szybko, bezpiecznie i bezinwazyjnie. Pozwala na to laserowa korekcja wad wzroku, czyli zabieg, który wykonywany jest w prywatnych klinikach w całej Polsce przez najwyższej klasy specjalistów. Zaufaj im i sprawdź, czy Twoja wada wzroku kwalifikuje się do zabiegu. Już w kilka minut możesz spojrzeć na świat zupełnie inaczej!