Menu
X

Neurochirurgiczna wewnątrzczaszkowa

image

Spośród wielu różnych zabiegów neurochirurgicznych, to właśnie operacje wewnątrzczaszkowe są niezwykle złożone i obarczone dużym ryzykiem. Do prawidłowego przebiegu tego typu operacji niezbędny jest doświadczony zespół specjalistów z wielu dziedzin, których współpraca pozwala na podjęcie najtrudniejszych i najbardziej wymagających wyzwań.

Operacje wewnątrzczaszkowe najczęściej przeprowadzane są metodą tradycyjną, która polega na otwarciu czaszki. W niektórych przypadkach możliwe jest przeprowadzenie zabiegu metodą mało inwazyjną z wykorzystaniem endoskopu. Do zadań neurochirurgii z zakresu operacji czaszkowo-mózgowych należą m. in.:

  • Neuroonkologia, w tym leczenie guzów podstawy czaszki oraz mózgu
  • Neurochirurgia czynnościowa – implantacja neurostymulatorów mózgowych
  • Leczenie malformacji naczyniowych mózgu
  • Resekcje endoskopowe guzów: przysadki, oczodołu, guza mózgu

Bezpieczeństwo pacjenta podczas zabiegu jest zmaksymalizowane dzięki wykorzystaniu nowoczesnych metod monitorowania śródoperacyjnego, takich jak: neuronawigacja, neuromonitoring, wizualizacja przy pomocy fluoroskopii czy podgląd radiologiczny 3D.

Należy pamiętać, że podstawą do wykonania każdej operacji jest dogłębna diagnoza, która ma fundamentalne znaczenie dla podjęcia odpowiednich działań. Natomiast już po przebytej operacji, chory wymaga indywidualnie dostosowanej rehabilitacji, która wspomaga szybszy powrót pacjenta do zdrowia.

 

~artykuł informacyjny
No Tag have Found!
Treści z serwisu bezpiecznyzabieg.pl mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny i nie mogą zastąpić kontaktu z lekarzem lub innym specjalistą. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie porad i informacji zawartych w serwisie bez konsultacji ze specjalistą.

Jesteś tutaj:

Operacje i zabiegi

Operacja zaćmy

Bezbolesne leczenie zaćmy w prywatnych klinikach w całej Polsce. Trwająca tylko kilku minut, bezpieczna i wykonywana przez renomowanych specjalistów operacja zaćmy to najlepszy sposób na odzyskanie komfortu związanego z pełną sprawnością wzrokową. Szybki powrót do pełnej sprawności po niedługiej rekonwalescencji to jedna z podstawowych korzyści, jakie oferuje operacja zaćmy. Zachęcamy do sprawdzenia szczegółów, by zasięgnąć więcej informacji.

Operacja na haluksy

Problem z haluksami? Wystarczy poddanie się godzinnemu zabiegowi, by o nim zapomnieć i odzyskać pełną sprawność ruchową i żyć pełnia życia. Operacja na haluksy wykonywana jest w prywatnych klinikach w całej Polsce, zgodnie z najwyższymi standardami i co najważniejsze - przez specjalistów w dziedzinie chirurgii. Operacja na haluksy zlikwiduje zwyrodnieniowe utrudniające chodzenie, natychmiast przywracając komfort życia.

Operacje piersi

Operacje plastyczne likwidujące defekty piersi to nie fanaberie dążących do ideału kobiet. To konieczność, która przywraca chęć do życia i znacząco zwiększa pewność siebie. Operacje piersi wykonywane są prywatnie, w wielu klinikach w Polsce, przez grono chirurgów plastycznych o ogromnym doświadczeniu. Decydując się na operacje piersi można mieć pewność, że zostaje się oddanym w odpowiednie ręce, które zadbają o bezpieczeństwo pacjenta.

Laserowa korekcja wad wzroku

Wada wzroku, nawet wrodzona to już nie wyrok - to problem, który dzięki nowoczesnej technologii oraz postępowi medycyny można rozwiązać szybko, bezpiecznie i bezinwazyjnie. Pozwala na to laserowa korekcja wad wzroku, czyli zabieg, który wykonywany jest w prywatnych klinikach w całej Polsce przez najwyższej klasy specjalistów. Zaufaj im i sprawdź, czy Twoja wada wzroku kwalifikuje się do zabiegu. Już w kilka minut możesz spojrzeć na świat zupełnie inaczej!