Menu
X

Bio / Opis

Dr n. med. Barbara Zatorska

Dr n. med. Barbara Zatorska ukończyła studia na Wydziale Lekarskim w Zabrzu Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach w 1989 roku. Po rocznym stażu podyplomowym rozpoczęła pracę w Oddziale Okulistyki Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu.

W 1996 roku zdała z wyróżnieniem egzamin specjalizacyjny II stopnia z zakresu okulistyki. Jednocześnie pracowała naukowo co zaowocowało w 1997 roku nominacją na stanowisko Asystenta w Katedrze i Oddziale Klinicznym Okulistyki w Bytomiu Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach.

Dorobek naukowy to ponad 50 prac wydrukowanych w czasopismach medycznych i prezentowanych na zjazdach okulistycznych oraz współautorstwo podręcznika dla studentów i lekarzy „Okulistyka w kropelce” pod redakcją prof. Stefana Pojdy.

Praca dydaktyczna to dziesięć lat wykładów dla studentów i szkolących się lekarzy, a także kierownictwo specjalizacji pięciu asystentów.

W 2006 roku dzięki współpracy z prof. Lidią Hyla – Klekot (Klinika Nefrologii Dziecięcej w Zabrzu), przygotowała, a następnie obroniła z wyróżnieniem doktorat. Oprócz pracy klinicznej podjęła dodatkowe zatrudnienie w Oddziale Okulistyki Dziecięcej Chorzowskiego Centrum Pediatrii i Onkologii w Chorzowie oraz utworzyła i przez wiele lat prowadziła Poradnię Okulistyczną w Koszęcinie.
Jednocześnie nieustannie podnosiła swoje kwalifikacje zawodowe, zarówno diagnostyczne jak i chirurgiczne, uczestnicząc w licznych kursach i szkoleniach. Po zdaniu egzaminu państwowego została lekarzem orzecznikiem i pracowała w MOPR w Zabrzu w Zespole Orzekania o Niepełnosprawności. W 2007 roku ukończyła studia podyplomowe „Zarządzanie i Administracja w Ochronie Zdrowia” na Wydziale Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej w Gliwicach pracą „Ocena pozycji strategicznej oraz kierunki rozwoju szpitala monoprofilowego”.

Założyła i prowadzi Stowarzyszenie Okulistyczne „Chcę widzieć”. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Okulistycznego, sekcji Strabologicznej PTO, sekcji Jaskrowej PTO oraz sekcji Neurookulistyki i Elektrofizjologii PTO. Od 2007 pełni funkcję Zastępcy Ordynatora Oddziału Okulistyki Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu.

Powiązane kliniki
Szpital SANVIMED – Zabrze
Umów się na zabieg
image

Operacje i zabiegi

Operacja zaćmy

Bezbolesne leczenie zaćmy w prywatnych klinikach w całej Polsce. Trwająca tylko kilku minut, bezpieczna i wykonywana przez renomowanych specjalistów operacja zaćmy to najlepszy sposób na odzyskanie komfortu związanego z pełną sprawnością wzrokową. Szybki powrót do pełnej sprawności po niedługiej rekonwalescencji to jedna z podstawowych korzyści, jakie oferuje operacja zaćmy. Zachęcamy do sprawdzenia szczegółów, by zasięgnąć więcej informacji.

Operacja na haluksy

Problem z haluksami? Wystarczy poddanie się godzinnemu zabiegowi, by o nim zapomnieć i odzyskać pełną sprawność ruchową i żyć pełnia życia. Operacja na haluksy wykonywana jest w prywatnych klinikach w całej Polsce, zgodnie z najwyższymi standardami i co najważniejsze - przez specjalistów w dziedzinie chirurgii. Operacja na haluksy zlikwiduje zwyrodnieniowe utrudniające chodzenie, natychmiast przywracając komfort życia.

Operacje piersi

Operacje plastyczne likwidujące defekty piersi to nie fanaberie dążących do ideału kobiet. To konieczność, która przywraca chęć do życia i znacząco zwiększa pewność siebie. Operacje piersi wykonywane są prywatnie, w wielu klinikach w Polsce, przez grono chirurgów plastycznych o ogromnym doświadczeniu. Decydując się na operacje piersi można mieć pewność, że zostaje się oddanym w odpowiednie ręce, które zadbają o bezpieczeństwo pacjenta.

Laserowa korekcja wad wzroku

Wada wzroku, nawet wrodzona to już nie wyrok - to problem, który dzięki nowoczesnej technologii oraz postępowi medycyny można rozwiązać szybko, bezpiecznie i bezinwazyjnie. Pozwala na to laserowa korekcja wad wzroku, czyli zabieg, który wykonywany jest w prywatnych klinikach w całej Polsce przez najwyższej klasy specjalistów. Zaufaj im i sprawdź, czy Twoja wada wzroku kwalifikuje się do zabiegu. Już w kilka minut możesz spojrzeć na świat zupełnie inaczej!