Menu
X

Kriolezja – leczenie bólu

image

Leczenia bólu za pomocą niskich temperatur jest znana od wieków, stosowano zimne okłady o temperaturach bliskich zeru stopni Celcjusza na stłuczone miejsca.  Jednak prawdziwa kriolezja to temperatury znacznie niższe. Wykorzystując zjawisko rozprężania gazu w specjalnej konstrukcji sondzie pozwala na osiągnięcie temperatury na poziomie minus 70-80 stopni C.  

Do celów medycznych technika kriolezji, czyli de facto uszkadzanie za pomocą niskiej temperatury zakończeń nerwowych przewodzących ból została zastosowana po raz pierwszy około 50 lat temu. Włókna nerwowe te są bardzo wrażliwe nawet na krótkotrwałe działanie niskich temperatur, co powoduje degenerację nerwu, ale bez utworzenia się nerwiaka. To jest istota różniąca kriolezję od mechanicznego uszkodzenia włókna nerwego.

Kriolezja najczęściej wykorzystywana jest do leczeniu bólu kręgosłupa i stawu krzyżowo – biodrowego, co gwarantuje efekt przeciwbólowy średnio na 6 – 18 miesięcy. Nerwy ulegają regeneracji, ale te nowe nie muszą przewodzić bodźców bólowych, a tylko impulsy z receptorów.  

W literaturze medycznej przyjmuje się, że skuteczność na poziomie 60% redukcji bólu przez okres jednego roku jest dobrym wynikiem jednorazowej terapii, którą w razie nawrotów bólu można powtórzyć. 

 

 ~artykuł informacyjny
No Tag have Found!
Treści z serwisu bezpiecznyzabieg.pl mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny i nie mogą zastąpić kontaktu z lekarzem lub innym specjalistą. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie porad i informacji zawartych w serwisie bez konsultacji ze specjalistą.

Jesteś tutaj:

Operacje i zabiegi

Operacja zaćmy

Bezbolesne leczenie zaćmy w prywatnych klinikach w całej Polsce. Trwająca tylko kilku minut, bezpieczna i wykonywana przez renomowanych specjalistów operacja zaćmy to najlepszy sposób na odzyskanie komfortu związanego z pełną sprawnością wzrokową. Szybki powrót do pełnej sprawności po niedługiej rekonwalescencji to jedna z podstawowych korzyści, jakie oferuje operacja zaćmy. Zachęcamy do sprawdzenia szczegółów, by zasięgnąć więcej informacji.

Operacja na haluksy

Problem z haluksami? Wystarczy poddanie się godzinnemu zabiegowi, by o nim zapomnieć i odzyskać pełną sprawność ruchową i żyć pełnia życia. Operacja na haluksy wykonywana jest w prywatnych klinikach w całej Polsce, zgodnie z najwyższymi standardami i co najważniejsze - przez specjalistów w dziedzinie chirurgii. Operacja na haluksy zlikwiduje zwyrodnieniowe utrudniające chodzenie, natychmiast przywracając komfort życia.

Operacje piersi

Operacje plastyczne likwidujące defekty piersi to nie fanaberie dążących do ideału kobiet. To konieczność, która przywraca chęć do życia i znacząco zwiększa pewność siebie. Operacje piersi wykonywane są prywatnie, w wielu klinikach w Polsce, przez grono chirurgów plastycznych o ogromnym doświadczeniu. Decydując się na operacje piersi można mieć pewność, że zostaje się oddanym w odpowiednie ręce, które zadbają o bezpieczeństwo pacjenta.

Laserowa korekcja wad wzroku

Wada wzroku, nawet wrodzona to już nie wyrok - to problem, który dzięki nowoczesnej technologii oraz postępowi medycyny można rozwiązać szybko, bezpiecznie i bezinwazyjnie. Pozwala na to laserowa korekcja wad wzroku, czyli zabieg, który wykonywany jest w prywatnych klinikach w całej Polsce przez najwyższej klasy specjalistów. Zaufaj im i sprawdź, czy Twoja wada wzroku kwalifikuje się do zabiegu. Już w kilka minut możesz spojrzeć na świat zupełnie inaczej!