Menu
X

Bio / Opis

Prof. dr hab. n. med. Paweł Kolasa – specjalizacja: Neurochirurgia

Dr hab. n. med. Paweł Kolasa dyplom, tytuł lekarza medycyny oraz uprawnienia wykonywania zawodu otrzymał w 1978 roku. Kolejnym krokiem w jego karierze było uzyskanie specjalizacji I stopnia w zakresie chirurgii ogólnej (w 1982 roku), a następnie – specjalizacji II stopnia w dziedzinie neurochirurgii i neurotraumatologii (w 1987 roku). Doświadczenie zawodowe zdobył m.in. w Oddziale Neurochirurgii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. M. Kopernika w Łodzi, gdzie obejmował stanowisko ordynatora.

Jako ambitny specjalista poświęcał się również pracy naukowej. W 1994 roku przyznano mu stopień doktora nauk medycznych za rozprawę pt.: „Histoklinika prymitywnych neuroektodermalnych guzów CUN”, przygotowaną pod opieką prof. dr hab. n. med. Janusza Alwasiaka. Obronił również rozprawę habilitacyjną pt.: „Ocena leczenia wewnątrznaczyniowego tętniaków mózgu o wysokim ryzyku operacyjnym systemem spiral mechanicznie odczepianych”. Jest autorem i współautorem licznych publikacji zamieszczonych w czasopismach naukowych, w tym m.in. Neuroendocrinology Letters, Medical Science Monitor oraz Neuroskop.

Sukcesywnie aktualizuje swoją wiedzę, uczestnicząc w kursach i szkoleniach oraz konferencjach. Jest aktywnym uczestnikiem zjazdów naukowych. Między innymi, był przewodniczącym komitetu organizacyjnego III Sympozjum Sekcji Neurochirurgii Wewnątrznaczyniowej Polskiego Towarzystwa Neurochirurgów. Ponadto jest członkiem wielu towarzystw naukowych, w tym Polskiego Towarzystwa Chirurgii Podstawy Czaszki oraz Polskiego Towarzystwa Neurochirurgów.

Zabiegi, w których specjalizuje się dr hab. n. med. P. Kolasa
Dr hab. n. med. Paweł Kolasa to doświadczony specjalista neurochirurgii. Przeprowadza szeroki zakres zabiegów, w tym operacyjne leczenie przepuklin w obrębie kręgosłupa, leczenie złamań kompresyjnych kręgosłupa wraz z pozycjonowaniem kręgu (kyfoplastyka), wertebroplastykę oraz procedury wszczepienia implantu pomiędzy wyrostki kolczyste kręgów. Pomaga pacjentom z urazami mózgu, rdzenia kręgowego oraz nerwów obwodowych.
W swojej pracy wykorzystuje innowacyjne technologie. Do jego licznych osiągnięć należy przeprowadzenie operacji wszczepienia wydrukowanego (na drukarce 3D) kawałka czaszki osobie po masywnym urazie czaszki.

Powiązane kliniki
Szpital Pulsmed – Łódź
Umów się na zabieg
image

Najpopularniejsze operacje i zabiegi

Operacja zaćmy

Bezbolesne leczenie zaćmy w prywatnych klinikach w całej Polsce. Trwająca tylko kilku minut, bezpieczna i wykonywana przez renomowanych specjalistów operacja zaćmy to najlepszy sposób na odzyskanie komfortu związanego z pełną sprawnością wzrokową. Szybki powrót do pełnej sprawności po niedługiej rekonwalescencji to jedna z podstawowych korzyści, jakie oferuje operacja zaćmy. Zachęcamy do sprawdzenia szczegółów, by zasięgnąć więcej informacji.

Operacja na haluksy

Problem z haluksami? Wystarczy poddanie się godzinnemu zabiegowi, by o nim zapomnieć i odzyskać pełną sprawność ruchową i żyć pełnia życia. Operacja na haluksy wykonywana jest w prywatnych klinikach w całej Polsce, zgodnie z najwyższymi standardami i co najważniejsze - przez specjalistów w dziedzinie chirurgii. Operacja na haluksy zlikwiduje zwyrodnieniowe utrudniające chodzenie, natychmiast przywracając komfort życia.

Operacje piersi

Operacje plastyczne likwidujące defekty piersi to nie fanaberie dążących do ideału kobiet. To konieczność, która przywraca chęć do życia i znacząco zwiększa pewność siebie. Operacje piersi wykonywane są prywatnie, w wielu klinikach w Polsce, przez grono chirurgów plastycznych o ogromnym doświadczeniu. Decydując się na operacje piersi można mieć pewność, że zostaje się oddanym w odpowiednie ręce, które zadbają o bezpieczeństwo pacjenta.

Laserowa korekcja wad wzroku

Wada wzroku, nawet wrodzona to już nie wyrok - to problem, który dzięki nowoczesnej technologii oraz postępowi medycyny można rozwiązać szybko, bezpiecznie i bezinwazyjnie. Pozwala na to laserowa korekcja wad wzroku, czyli zabieg, który wykonywany jest w prywatnych klinikach w całej Polsce przez najwyższej klasy specjalistów. Zaufaj im i sprawdź, czy Twoja wada wzroku kwalifikuje się do zabiegu. Już w kilka minut możesz spojrzeć na świat zupełnie inaczej!

Polecane kliniki
31 października, 2022
Polecani lekarze
31 października, 2022
31 października, 2022
31 października, 2022