Menu
X

OCHO Ośrodki Chirurgii Oka prof. Zagórskiego - Kraków

Specjalizacje: Okulistyka
Popularne zabiegi: Operacja zaćmy, witrektomia, iniekcje doszklistkowe, leczenie jaskry, zabiegi chirurgii plastycznej, blefaroplastyka, program lekowy AMD, ThermoFlow, zabiegi suchego oka.

Ośrodek Chirurgii Oka prof. Zagórskiego w Krakowie działa od 2008 roku. Od początku działalności świadczy usługi okulistyczne oparte na wiedzy i doświadczeniu najlepszych specjalistów z wykorzystaniem najnowszych bezpiecznych technologii medycznych. Jakość usług została potwierdzona Ceryfikatem ISO 9001:2008 wydanym przez firmę Lloyds.

W ofercie Ośrodka znajduje się pełny zakres usług okulistycznych: diagnostyka, leczenie zachowawcze, profilaktyka oraz najnowocześniejsze zabiegi okulistyczne z zakresu chirurgii jednego dnia. W Ośrodku działa pierwsza w Polsce Poradnia Suchego Oka, posiadająca wyposażenie do kompleksowej diagnostyki i leczenia zespołu „suchego oka”.

Usługi medyczne oferowane są pacjentom bezpłatnie w ramach umowy z Małopolskim Oddziałem Wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, leczenia szpitalnego (m. in. zabiegi zaćmy, witrektomii) czy w ramach programu leczenia neowaskularnej (wysiękowej) postaci zwyrodnienia plamki związanej z wiekiem (AMD). Pacjenci mają również możliwość skorzystania z kredytowania zabiegów za pośrednictwem Medirat. Okres spłaty rat jest dostosowany indywidualnie do możliwości  finansowych pacjenta.

Zabiegi wykonywane są przez doskonałych specjalistów, którzy stale podnoszą swoje kwalifikacje, biorąc udział w szkoleniach i konferencjach, także tych międzynarodowych. Ośrodek na stałe współpracuje ze światowej sławy okulistami z Europy m.in. z prof. Guy Ben Simon z Izraela, wybitny specjalista od chirurgii okuloplastycznej.

Poza zabiegami witrektomii, w Ośrodku wykonywane są również zabiegi usunięcia zaćmy, drobne zabiegi okulistyczne, iniekcje doszklistkowe, a także laseroterapia.

Zakres usług  w ramach ambulatoryjnej opieki specjalistycznej:
• diagnostyka i leczenie jaskry (HRT, pole widzenia, gonioskopia, pachymetria, OCT tnII, TA, Irydotomia, laser SLT),
• diagnostyka i leczenie schorzeń siatkówki (OCT, laseroterapia siatkówki),
• diagnostyka i leczenie zespołu suchego oka (keratografia, konfokalna mikroskopia rogówki, badanie w kierunku nużeńca, test Schirmera, udrażnianie Gruczołów Meiboma),
• leczenie zaćmy wtórnej  laserem YAG (kapsulotomia)

Zakres chirurgii jednego dnia:
zaćma – przed każdym zabiegiem pacjent ma indywidualnie dobraną soczewkę przy pomocy biometru laserowego – Master IOL. Oferujemy różnego rodzaju soczewki włącznie z multifokalnymi, gdzie pacjent nie musi nosić okularów, a także toryczne, które pozwalają na korekcję astygmatyzmu. Podczas zabiegu jak i po zapewniamy pacjentom pełen komfort i bezpieczeństwo, poprzez opiekę anestezjologa i pielęgniarki. Dzięki stosowaniu najnowszych technologii operacyjnych pacjent przebywa u nas krótko i w tym samym dniu wraca do domu.
witrektomia – pełna diagnostyka, konsultacje i zabiegi wykonywane są przez dr n. med. Sławomira Cisieckiego –  wybitnego specjalistę w tym zakresie
• drobne zabiegi okulistyczne – usunięcie gradówki, skrzydlika, rogu skórnego, brodawki, cysty, zmiany  z powieki, zmiany spojówki, podwinięcie powieki, odwinięcie powieki, usunięcie guza,
iniekcje doszklistkowe

Zapraszamy do skorzystania z usług Ośrodka, w którym doskonali specjaliści, nowoczesny sprzęt i najnowsze metody leczenia pozwalają na wyleczenie nawet najbardziej skomplikowanych przypadków.

Nasi lekarze specjaliści

prof. dr hab. n. med. Zbigniew Zagórski
dr n. med. Arkadiusz Pogrzebielski
prof. Yury Takhtaev
prof. Ferenc Kuhn
lek. Marta Latasiewicz
prof. dr med. Guy J. Ben Simon
dr n. med. Marzena Mierzwa-Dobranowska
dr n. med. Piotr Chaniecki
lek. Adela Justyńska
lek. Dawid Kulec
lek. Gabriela Lipski
lek. Katarzyna Molęda-Gładysz
lek. Magdalena Lula
lek. Michał Baćko

Umów się na zabieg

image

Operacje i zabiegi

Operacja zaćmy

Bezbolesne leczenie zaćmy w prywatnych klinikach w całej Polsce. Trwająca tylko kilku minut, bezpieczna i wykonywana przez renomowanych specjalistów operacja zaćmy to najlepszy sposób na odzyskanie komfortu związanego z pełną sprawnością wzrokową. Szybki powrót do pełnej sprawności po niedługiej rekonwalescencji to jedna z podstawowych korzyści, jakie oferuje operacja zaćmy. Zachęcamy do sprawdzenia szczegółów, by zasięgnąć więcej informacji.

Operacja na haluksy

Problem z haluksami? Wystarczy poddanie się godzinnemu zabiegowi, by o nim zapomnieć i odzyskać pełną sprawność ruchową i żyć pełnia życia. Operacja na haluksy wykonywana jest w prywatnych klinikach w całej Polsce, zgodnie z najwyższymi standardami i co najważniejsze - przez specjalistów w dziedzinie chirurgii. Operacja na haluksy zlikwiduje zwyrodnieniowe utrudniające chodzenie, natychmiast przywracając komfort życia.

Operacje piersi

Operacje plastyczne likwidujące defekty piersi to nie fanaberie dążących do ideału kobiet. To konieczność, która przywraca chęć do życia i znacząco zwiększa pewność siebie. Operacje piersi wykonywane są prywatnie, w wielu klinikach w Polsce, przez grono chirurgów plastycznych o ogromnym doświadczeniu. Decydując się na operacje piersi można mieć pewność, że zostaje się oddanym w odpowiednie ręce, które zadbają o bezpieczeństwo pacjenta.

Laserowa korekcja wad wzroku

Wada wzroku, nawet wrodzona to już nie wyrok - to problem, który dzięki nowoczesnej technologii oraz postępowi medycyny można rozwiązać szybko, bezpiecznie i bezinwazyjnie. Pozwala na to laserowa korekcja wad wzroku, czyli zabieg, który wykonywany jest w prywatnych klinikach w całej Polsce przez najwyższej klasy specjalistów. Zaufaj im i sprawdź, czy Twoja wada wzroku kwalifikuje się do zabiegu. Już w kilka minut możesz spojrzeć na świat zupełnie inaczej!