Menu
X

Rehabilitacja po artroskopii kolana

image

Artroskopia kolana jest to mało inwazyjny zabieg chirurgiczny, który służy do diagnostyki lub badania i od razu leczenia kontuzji kolana. Artroskopia zaczyna się od zrobieniu kilku nacięć o niewielkiej długości (2-4 mm) i wprowadzeniu przez te nacięcia przewodów z urządzeniami do diagnostyki czy leczenia. Najczęściej artroskopię kolana wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, tylko w bardzo skomplikowanych przypadkach stosuje się znieczulenie ogólne. Rekonwalescencja jest szybka i już następnego dnia można wracać do domu. 

Po zabiegu fizykoterapeuta zaczyna ćwiczenia usprawniające i pozostaje w kontakcie z lekarzem wykonującym artroskopię.  Przez pierwsze dni po zabiegu stosuje się kule łokciowe w celu odciążenie stawu przy chodzeniu oraz  przebywanie w pozycji leżącej z uniesieniem nogi i stosowanie zimnych okładów w celu uniknięcia opuchlizny. 

Po kilku dniach po zabiegu rozpoczyna się ćwiczenia rehabilitacyjne polegające na napinanie mięśni łydek,  wzmacnianie mięśni udowych oraz na unoszeniu nogi z pozycji leżącej.  Następnie stopniowo fizjoterapeuta przystępuje do odtwarzanie pełnej ruchomości stawu operowanego pacjenta. Pełen powrót do codziennej aktywności fizycznej następuje zazwyczaj w okresie 5-6 tygodni. Oczywiście, do pracy biurowej można wrócić nawet po tygodniu od zabiegu. Jednak do pracy z obciążaniem kolan czy do treningów sportowych pacjent może wrócić najszybciej po 6-12 tygodniach po artroskopii. Jeśli pacjent uprawia się dynamiczny i mocno ruchowy sport zalecane jest odczekanie nawet powyżej 12 tygodni.

W każdym przypadku fizjoterapeuta w porozumieniu z lekarzem prowadzącym może dostosować wspomniane wytyczne do indywidualnych potrzeb i możliwości pacjenta. Dowiedz się także jak wzmocnić więzadła w kolanie, aby były mocniejsze, co sprawi, że ryzyko kontuzji będzie mniejsze.

 

~artykuł informacyjny
No Tag have Found!
Treści z serwisu bezpiecznyzabieg.pl mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny i nie mogą zastąpić kontaktu z lekarzem lub innym specjalistą. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie porad i informacji zawartych w serwisie bez konsultacji ze specjalistą.

Jesteś tutaj:

Operacje i zabiegi

Operacja zaćmy

Bezbolesne leczenie zaćmy w prywatnych klinikach w całej Polsce. Trwająca tylko kilku minut, bezpieczna i wykonywana przez renomowanych specjalistów operacja zaćmy to najlepszy sposób na odzyskanie komfortu związanego z pełną sprawnością wzrokową. Szybki powrót do pełnej sprawności po niedługiej rekonwalescencji to jedna z podstawowych korzyści, jakie oferuje operacja zaćmy. Zachęcamy do sprawdzenia szczegółów, by zasięgnąć więcej informacji.

Operacja na haluksy

Problem z haluksami? Wystarczy poddanie się godzinnemu zabiegowi, by o nim zapomnieć i odzyskać pełną sprawność ruchową i żyć pełnia życia. Operacja na haluksy wykonywana jest w prywatnych klinikach w całej Polsce, zgodnie z najwyższymi standardami i co najważniejsze - przez specjalistów w dziedzinie chirurgii. Operacja na haluksy zlikwiduje zwyrodnieniowe utrudniające chodzenie, natychmiast przywracając komfort życia.

Operacje piersi

Operacje plastyczne likwidujące defekty piersi to nie fanaberie dążących do ideału kobiet. To konieczność, która przywraca chęć do życia i znacząco zwiększa pewność siebie. Operacje piersi wykonywane są prywatnie, w wielu klinikach w Polsce, przez grono chirurgów plastycznych o ogromnym doświadczeniu. Decydując się na operacje piersi można mieć pewność, że zostaje się oddanym w odpowiednie ręce, które zadbają o bezpieczeństwo pacjenta.

Laserowa korekcja wad wzroku

Wada wzroku, nawet wrodzona to już nie wyrok - to problem, który dzięki nowoczesnej technologii oraz postępowi medycyny można rozwiązać szybko, bezpiecznie i bezinwazyjnie. Pozwala na to laserowa korekcja wad wzroku, czyli zabieg, który wykonywany jest w prywatnych klinikach w całej Polsce przez najwyższej klasy specjalistów. Zaufaj im i sprawdź, czy Twoja wada wzroku kwalifikuje się do zabiegu. Już w kilka minut możesz spojrzeć na świat zupełnie inaczej!