Menu
X

Buty ortopedyczne: ile kosztują i dlaczego warto się na nie zdecydować?

image

Buty ortopedyczne powstają z myślą o rozwiązaniu problemów z chodzeniem u osób dorosłych i dzieci. Problemy te mogą wynikać z wad postawy, urazów, wad wrodzonych, schorzeń kręgosłupa, płaskostopia, amputacji. Nawet tak popularne schorzenie, jak halluksy jest przyczyną, dla których pacjenci sięgają po specjalistyczne buty ortopedyczne. Odpowiednio dopasowane buty korekcyjne dla dorosłych i dzieci gwarantują stabilność podczas chodzenia oraz niwelują ból, mogą przy tym wyglądać tak samo estetycznie, jak najmodniejsze, ale tradycyjne obuwie.

Czym są buty ortopedyczne?

Buty ortopedyczne to możliwość leczenia stóp, narzędzie terapeutyczne, które zwiększa komfort życia pacjentów, chroni stopy przed urazami, zmniejsza ból i niweluje wady wrodzone lub nabyte kończyny dolnej. Umożliwiają one korekcję deformacji stóp i osi kończyny oraz zapobiegają pogłębianiu się wad. W obuwiu ortopedycznym pacjent czuje się lepiej podparty, stopy są amortyzowane i odciążone. Korzystny wpływ noszenia obuwia ortopedycznego zauważany jest nie tylko w obrębie stóp, ale także stawów kolanowych, bioder, kręgosłupa. Już po kilku dniach korzystania z dopasowanego do indywidualnych potrzeb obuwia, pacjent może odczuwać mniejszy ból oraz większe rozluźnienie ciała podczas chodzenia.

W jakich przypadkach stosowane jest obuwie ortopedyczne?

Przede wszystkim pacjenci wybierają buty na szeroką stopę, buty na stopę z haluksami, korzystają z nich przy koślawości kolan i płaskostopiu podłużnym oraz poprzecznym. Obuwie ortopedyczne przydaje się, gdy jedna kończyna jest krótsza albo gdy pacjent cierpi na cukrzycę i ma objawy stopy cukrzycowej. Buty ortopedyczne noszą osoby z ostrogą piętową, paluchem koślawym, paluchem sztywnym czy stopą wydrążoną. Poleca się je także przy bolesnych modzelach, nerwiakach Mortona, stopie reumatoidalnej i dnie moczanowej.

Buty ortopedyczne nie są produkowane masowo, ale na potrzeby konkretnego schorzenia i nieprawidłowości u pacjenta. Warto pamiętać, że obuwie ortopedyczne jest przepisywane przez lekarza ortopedę i wykonywane na zamówienie. Nie kupimy butów w sklepie obuwniczym, ale w medycznym, specjalizującym się w produkcji tego typu akcesoriów. Jednocześnie też butów ortopedycznych wykonanych na zlecenie nie powinna nosić żadna inna osoba.

Buty ortopedyczne dla dzieci

Buty ortopedyczne dla dzieci są odpowiednie dla pacjentów z problemami związanymi z wadą stóp. Butów ortopedycznych dla dzieci nie mogą nosić dzieci zdrowe, które wymagają jedynie modeli profilaktycznych albo zwykłych trzewików z profilowaną wkładką. Tak samo, jak w przypadku butów ortopedycznych dla dorosłych, te dla dzieci również przygotowuje się na specjalne zamówienie, natomiast rodzice dzieci zdrowych powinni kupić buty profilaktyczne, które skutecznie zapobiegają powstawaniu nieprawidłowości. Można przed ich zakupem skonsultować się z pediatrą lub ortopedą. 

Zalety obuwia ortopedycznego

  • Buty ortopedyczne korygują zniekształcenia stóp i zapobiegają pogłębianiu się lekkich wad.
  • Podpierają najważniejsze punkty stopy i chronią ją przed otarciami oraz zmianami.
  • Amortyzują wstrząsy, odciążają stawy, ścięgna i mięśnie, łagodzą ból.
  • Dla wielu osób dopasowanie obuwia jest szansą na samodzielne, sprawne poruszanie się i aktywne życie.

Zamów buty ortopedyczne na wymiar (gabinety we Wrocławiu i Lubinie): https://footlab.pl/buty-ortopedyczne/

Ile kosztują buty ortopedyczne?

Przed zakupem butów zawsze warto pamiętać, że są one produkowane w jednym egzemplarzu, na specjalne zamówienie klienta, dlatego ich cena nie należy do najniższych. Za parę wygodnych butów ortopedycznych dla osób z haluksami i innymi schorzeniami, trzeba zapłacić od 500 zł.

Do ich produkcji stosuje się kosztowne, certyfikowane materiały, które mają wysoki współczynnik amortyzacji, korekcji, a jednocześnie sprawiają, że but estetycznie wygląda. Każde zlecenie wykonania butów jest poprzedzone także badaniem stóp i konsultacjami z lekarzem ortopedą. Buty ortopedyczne podlegają jednak refundacji NFZ, dlatego można otrzymać dodatkowe środki na ich zakup.

Narodowy Fundusz Zdrowia refunduje jedną parę na rok dla osoby dorosłej. W przypadku dzieci do 18 roku życia NFZ refunduje zakup jednej pary na sześć miesięcy. Można także skorzystać z oferty na wygodne buty dla osób wrażliwych. Takie buty kosztują od 120 zł, dostępne są w wersji damskiej lub męskiej. Często decydują się na ich zakup osoby ze stopą cukrzycową, z reumatoidalnym zapaleniem stawów albo z halluksami. Są wykonane z elastycznego materiału bez szwów, a komfort ich noszenia podnosi dodatkowa wkładka ortopedyczna.

Gdzie zamówić obuwie korekcyjne?

Po damskie i męskie obuwie ortopedyczne należy wybrać się do sprawdzonego zakładu, który specjalizuje się w dopasowywaniu i produkcji tego typu produktów. We Wrocławiu oraz w Lubinie buty ortopedyczne kupić można w gabinetach Footlab. Można tutaj liczyć nie tylko na doskonałej jakości produkty, ale także komputerowe badanie stóp. Buty ortopedyczne z gabinetów we Wrocławiu i Lubinie nie tylko leczą, ale także wyglądają efektownie, pozwalając każdemu pacjentowi na cieszenie się każdym spacerem.

No Tag have Found!
Jesteś tutaj:

Najpopularniejsze operacje i zabiegi

Operacja zaćmy

Bezbolesne leczenie zaćmy w prywatnych klinikach w całej Polsce. Trwająca tylko kilku minut, bezpieczna i wykonywana przez renomowanych specjalistów operacja zaćmy to najlepszy sposób na odzyskanie komfortu związanego z pełną sprawnością wzrokową. Szybki powrót do pełnej sprawności po niedługiej rekonwalescencji to jedna z podstawowych korzyści, jakie oferuje operacja zaćmy. Zachęcamy do sprawdzenia szczegółów, by zasięgnąć więcej informacji.

Operacja na haluksy

Problem z haluksami? Wystarczy poddanie się godzinnemu zabiegowi, by o nim zapomnieć i odzyskać pełną sprawność ruchową i żyć pełnia życia. Operacja na haluksy wykonywana jest w prywatnych klinikach w całej Polsce, zgodnie z najwyższymi standardami i co najważniejsze - przez specjalistów w dziedzinie chirurgii. Operacja na haluksy zlikwiduje zwyrodnieniowe utrudniające chodzenie, natychmiast przywracając komfort życia.

Operacje piersi

Operacje plastyczne likwidujące defekty piersi to nie fanaberie dążących do ideału kobiet. To konieczność, która przywraca chęć do życia i znacząco zwiększa pewność siebie. Operacje piersi wykonywane są prywatnie, w wielu klinikach w Polsce, przez grono chirurgów plastycznych o ogromnym doświadczeniu. Decydując się na operacje piersi można mieć pewność, że zostaje się oddanym w odpowiednie ręce, które zadbają o bezpieczeństwo pacjenta.

Laserowa korekcja wad wzroku

Wada wzroku, nawet wrodzona to już nie wyrok - to problem, który dzięki nowoczesnej technologii oraz postępowi medycyny można rozwiązać szybko, bezpiecznie i bezinwazyjnie. Pozwala na to laserowa korekcja wad wzroku, czyli zabieg, który wykonywany jest w prywatnych klinikach w całej Polsce przez najwyższej klasy specjalistów. Zaufaj im i sprawdź, czy Twoja wada wzroku kwalifikuje się do zabiegu. Już w kilka minut możesz spojrzeć na świat zupełnie inaczej!

Polecane kliniki
sierpień 3, 2018
Polecani lekarze
pl Polish
X