Menu
X

Laserowe zamykanie naczynek – kiedy spodziewać się efektów?

image

Starzenie się skóry, ekspozycja na promieniowanie UV, schorzenia hormonalne, a czasem narażenie na niesprzyjające warunki atmosferyczne – czynniki te mogą przyczynić się do powstawania nieestetycznych pajączków na twarzy. Trudno ich uniknąć, ale można z nimi skutecznie walczyć, a to za sprawą nowszych metod, takich jak laserowe zamykanie naczynek. Jakich efektów można spodziewać się po laseroterapii?

Na czym polega laserowe zamykanie naczynek?

Działanie lasera na naczynka polega na celowaniu w hemoglobinę znajdującą się w uszkodzonych naczyniach krwionośnych widocznych tuż pod powierzchnią skóry. Umożliwia leczenie rozmaitych zmian naczyniowych – zarówno głębokich i rozległych, jak i drobnych i powierzchniowych.

Laserowe zamykanie naczynek trwa od kilku do kilkunastu minut. Na oczyszczoną skórę nakładany jest żel zabiegowy. Głowica lasera energicznie przesuwana jest nad obszarem skóry lub celowana punktowo. Podczas tej procedury można odczuwać ciepło lub chłód – w zależności od zastosowanej temperatury.

Proces gojenia po zastosowaniu lasera na naczynka

Ponieważ laserowe zamykanie naczynek jest zabiegiem minimalnie inwazyjnym, odbywającym się przez powłoki skóry bez naruszania powierzchni naskórka, proces gojenia zachodzi bardzo szybko. Po zastosowaniu lasera pozostaje niewielki obrzęk, zaczerwienienie, zasinienie, wysypka – objawy te znikają w ciągu około dwóch dni.

Zalecenia przed i po laserowym usuwaniu naczynek

Jeśli obszar zabiegowy jest silnie owłosiony, należy go ogolić. Istotne także, aby twarz była oczyszczona z makijażu. Co najmniej 4 tygodnie przed zabiegiem należy unikać ekspozycji na promienie słoneczne, a także zrezygnować z łóżek opalających oraz samoopalaczy. Kilka dni przed laserowym zamykaniem naczynek zrezygnuj z przyjmowania leków i ziół światłouczulających – z pełną listą zapozna Cię lekarz podczas konsultacji wstępnej.

Po zabiegu laserem na naczynka należy bezwzględnie chronić skórę przed działaniem promieni słonecznych. Zrezygnuj z opalania – zarówno na słońcu, jak i w solarium. Przed każdym wyjściem z domu nakładaj na skórę krem z wysokim filtrem UVA i UVB (stosuj najwyższą ochronę – SPF 50+). Co najmniej przez 2 dni po zabiegu zrezygnuj z gorących kąpieli, basenu i sauny. Jeśli masz skłonność do powstawania rozszerzonych naczynek, ogranicz spożywanie alkoholu (lub z niego całkowicie zrezygnuj), jedzenie pikantnych potraw oraz nadmierne rozgrzewanie skóry (opalanie, sauna, gorąca woda).

Jak szybko widoczne są efekty laseroterapii?

Zaczerwienienie skóry to powszechny problem, który może mieć poważny wpływ na jakość życia i samopoczucie. Seria zabiegów laserem naczyniowym zapewnia znaczną poprawę kolorytu skóry. Naczynka zostają zamknięte trwale, a efekty widoczne są niemal od razu. W wielu przypadkach wystarczy jeden zabieg, aby pozbyć się niewielkich teleangiektazji, np. w okolicach nosa. W przypadku rozleglejszych zmian naczyniowych np. rumienia na twarzy czy trądziku różowatego konieczne jest wykonanie serii zabiegów w odstępach 4-6 tygodniowych. Liczbę oraz częstotliwość sesji ustala lekarz podczas konsultacji z pacjentem.

 

 

~artykuł sponsorowany, tekst przygotowała Klinika Miracki z Warszawy

 

No Tag have Found!
Treści z serwisu bezpiecznyzabieg.pl mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny i nie mogą zastąpić kontaktu z lekarzem lub innym specjalistą. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie porad i informacji zawartych w serwisie bez konsultacji ze specjalistą.

Jesteś tutaj:

Operacje i zabiegi

Operacja zaćmy

Bezbolesne leczenie zaćmy w prywatnych klinikach w całej Polsce. Trwająca tylko kilku minut, bezpieczna i wykonywana przez renomowanych specjalistów operacja zaćmy to najlepszy sposób na odzyskanie komfortu związanego z pełną sprawnością wzrokową. Szybki powrót do pełnej sprawności po niedługiej rekonwalescencji to jedna z podstawowych korzyści, jakie oferuje operacja zaćmy. Zachęcamy do sprawdzenia szczegółów, by zasięgnąć więcej informacji.

Operacja na haluksy

Problem z haluksami? Wystarczy poddanie się godzinnemu zabiegowi, by o nim zapomnieć i odzyskać pełną sprawność ruchową i żyć pełnia życia. Operacja na haluksy wykonywana jest w prywatnych klinikach w całej Polsce, zgodnie z najwyższymi standardami i co najważniejsze - przez specjalistów w dziedzinie chirurgii. Operacja na haluksy zlikwiduje zwyrodnieniowe utrudniające chodzenie, natychmiast przywracając komfort życia.

Operacje piersi

Operacje plastyczne likwidujące defekty piersi to nie fanaberie dążących do ideału kobiet. To konieczność, która przywraca chęć do życia i znacząco zwiększa pewność siebie. Operacje piersi wykonywane są prywatnie, w wielu klinikach w Polsce, przez grono chirurgów plastycznych o ogromnym doświadczeniu. Decydując się na operacje piersi można mieć pewność, że zostaje się oddanym w odpowiednie ręce, które zadbają o bezpieczeństwo pacjenta.

Laserowa korekcja wad wzroku

Wada wzroku, nawet wrodzona to już nie wyrok - to problem, który dzięki nowoczesnej technologii oraz postępowi medycyny można rozwiązać szybko, bezpiecznie i bezinwazyjnie. Pozwala na to laserowa korekcja wad wzroku, czyli zabieg, który wykonywany jest w prywatnych klinikach w całej Polsce przez najwyższej klasy specjalistów. Zaufaj im i sprawdź, czy Twoja wada wzroku kwalifikuje się do zabiegu. Już w kilka minut możesz spojrzeć na świat zupełnie inaczej!