Menu
X

Tlenoterapia w pigułce

image

Czy słyszałeś o tym, że oczyszczone masy tlenu mogą zadziałać na organizm człowieka dużo silniej niż nie jeden specjalistyczny środek farmakologiczny? Jeżeli nie, czas najwyższy, abyś za pośrednictwem niniejszego artykułu, dowiedział się, jak szeroki zakres oddziaływania ma tak zwana tlenoterapia, czyli fachowa kuracja czystymi gazami o odpowiednim zalecanym stężeniu i właściwej gęstości. Ta metoda leczenia jest natomiast realna dzięki wysokiej technologii w zakresie konstruowania sprzętów medycznych, pozwalającej na projektowanie coraz to nowszych modeli urządzeń zwanych koncentratorami powietrza – mogą one być przenośne, czyli mobilne, jak również stacjonarne. Nie musimy ich kupować na własność, bowiem profesjonalne wypożyczalnie aparatury typu Elektrotechmed, dają sposobność wygodnego wypożyczania sprzętu w wybranym wariancie.

Przeważnie dlatego, że…

Korzystanie z tlenoterapii jako swoistej kuracji zdrowotnej zalecane jest przez lekarzy zwłaszcza w momencie, gdy diagnoza jasno wykaże, iż pacjent cierpi na niewydolność oddechową. Do niej natomiast z reguły dochodzi jako do skutku ubocznego przewlekłych, nieleczonych bądź mocno zaawansowanych schorzeń płuc. Nierzadko winne są też choroba obturacyjna, astma, alergie czy wieloletnie, nałogowe palenie papierosów. Innowacyjna jeszcze jakiś czas temu, metoda uzdrawiania tlenem opiera się na zastosowaniu sprzętu w formie koncentratora, który w charakterystyczny sposób pompuje dodatkowe porcje oczyszczonych mas tlenu. Gazy trafiające do organizmu poddawanego kuracji nigdy nie są takie, jak w momencie ich czerpania przez aparat – zawsze ulegają dokładnemu przefiltrowaniu, dzięki czemu pozbawione są toksyn i zanieczyszczeń. Ponadto, warto wspomnieć, iż ta nowatorska formuła leczenia jest komfortowa z punktu widzenia tak personelu medycznego, jak i pacjenta – ci pierwsi mają mniej pracy, ci drudzy nie muszą non stop odwiedzać murów szpitalnych, a jednocześnie mogą się równie skutecznie leczyć we własnym domowym zaciszu. Coraz częściej eksperci zalecają tlenoterapię jako środek zastępczy za antydepresanty, bowiem dotleniony mózg pracuje sprawniej, wydzielając więcej endorfin, czyli hormonów szczęścia poprawiających nastrój. Poza tym, z kuracji tlenem korzystają również dzieci i młodzież zmagający się z porażeniem mózgowym. W takich przypadkach, tlenoterapia okazuje się jedną z form rehabilitacji. Przyda się także, aby regularnie dostarczali organizmowi ekstra dawek tlenu seniorzy, zwłaszcza ci po przebytym udarze mózgu.

Rodzaje tlenoterapii

Mając na względzie szerokie zainteresowanie tlenoterapią, warto zwrócić uwagę na kilka rozmaitych rodzajów tego typu kuracji. Wśród najpowszechniejszych podziałów, najczęściej przytaczanych, wyróżnić trzeba tlenoterapię bierną oraz czynną. Pierwsza odnosi się do zastosowania specjalnych akcesoriów medycznych takich jak maska na twarz i cewnik przeznaczony do umiejscowienia wewnątrz jamy nosowej. Druga z wyżej wymienionych form uzdrawiania oczyszczonym tlenem bazuje z kolei na zasadzie tak zwanego oddechu zastępczego, czyli chodzi o transportowanie tlenu z zastosowaniem respiratora, wprost do dróg oddechowych. Dodatkowo, warto także podzielić tlenoterapię jeszcze pod kątem zapotrzebowania pacjentów. Biorąc ten czynnik pod uwagę, mówi się o tlenoterapii domowej – DLT, a więc domowe leczenie tlenem oraz hiperbarycznej – z uwzględnieniem specjalnych komór hiperbarycznych jakie wypełnione są czystym tlenem w odpowiednim stężeniu i pod dużo większym ciśnieniem atmosferycznym niż w warunkach normalnych. Zazwyczaj pojedyncza sesja hiperbaryczna trwa między sześćdziesiąt a dziewięćdziesiąt minut.

No Tag have Found!
Jesteś tutaj:

Najpopularniejsze operacje i zabiegi

Operacja zaćmy

Bezbolesne leczenie zaćmy w prywatnych klinikach w całej Polsce. Trwająca tylko kilku minut, bezpieczna i wykonywana przez renomowanych specjalistów operacja zaćmy to najlepszy sposób na odzyskanie komfortu związanego z pełną sprawnością wzrokową. Szybki powrót do pełnej sprawności po niedługiej rekonwalescencji to jedna z podstawowych korzyści, jakie oferuje operacja zaćmy. Zachęcamy do sprawdzenia szczegółów, by zasięgnąć więcej informacji.

Operacja na haluksy

Problem z haluksami? Wystarczy poddanie się godzinnemu zabiegowi, by o nim zapomnieć i odzyskać pełną sprawność ruchową i żyć pełnia życia. Operacja na haluksy wykonywana jest w prywatnych klinikach w całej Polsce, zgodnie z najwyższymi standardami i co najważniejsze - przez specjalistów w dziedzinie chirurgii. Operacja na haluksy zlikwiduje zwyrodnieniowe utrudniające chodzenie, natychmiast przywracając komfort życia.

Operacje piersi

Operacje plastyczne likwidujące defekty piersi to nie fanaberie dążących do ideału kobiet. To konieczność, która przywraca chęć do życia i znacząco zwiększa pewność siebie. Operacje piersi wykonywane są prywatnie, w wielu klinikach w Polsce, przez grono chirurgów plastycznych o ogromnym doświadczeniu. Decydując się na operacje piersi można mieć pewność, że zostaje się oddanym w odpowiednie ręce, które zadbają o bezpieczeństwo pacjenta.

Laserowa korekcja wad wzroku

Wada wzroku, nawet wrodzona to już nie wyrok - to problem, który dzięki nowoczesnej technologii oraz postępowi medycyny można rozwiązać szybko, bezpiecznie i bezinwazyjnie. Pozwala na to laserowa korekcja wad wzroku, czyli zabieg, który wykonywany jest w prywatnych klinikach w całej Polsce przez najwyższej klasy specjalistów. Zaufaj im i sprawdź, czy Twoja wada wzroku kwalifikuje się do zabiegu. Już w kilka minut możesz spojrzeć na świat zupełnie inaczej!

pl Polish
X